Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Hořovice

Hořovice se nachází v malebném místě v okrese Beroun ve Středočeském kraji. Nacházejí se poblíž dálnice D5, téměř přesně mezi Prahou a Plzní. Z Prahy trvá cesta necelých 50min.

Malebné město Hořovice Vás očaruje nádherným zámkem, parkem se sluneční bránou i mnoha dalšími historickými památkami. Ve Starém zámku můžete navštívit muzeum a galerii, vynechat byste ale rozhodně neměli ani prohlídku kostela Nejsvětější trojice se vzácnou loretánskou kaplí. Dostatek zasloužené relaxace na vás po výletu čeká v místním aquaparku s vnitřní i venkovní částí.

Historie:

Město Hořovice bylo osídleno již v 10.století. Na přelomu 12. a 13. století zde páni z Hořovic později ze Žirotína vybudovali tvrz a hospodářský dvorec již dnes známý Starý zámek.  Mezi roky 1303 a 1322 založil Plichta ze Žirotína se svým synem západně poblíž původní osady nové město a v 18. století byl postaven Nový zámek.

V 19. století zajišťovala obživu většině obyvatel výroba cvočků, hřebíků a dokonce cvočky od místních kovářů zásobovaly i okolní země. S nárůstem konkurence v tomto oboru klesala poptávka po hořovických cvočcích a toto řemeslo zaniklo. Spisovatel Jan Neruda byl tímto krajem inspirován a fejeton s názvem "Výlet do kraje bídy" pojednává o poměrech z daného období.

Sport.

Město disponuje plaveckým bazénem, aquaparkem, sportovní halou, která je v blízkosti fotbalového hřiště, zimního stadionu a tenisových kurtů. Díky tomuto sportovnímu areálu tu funguje několik sportovních oddílů - badminton, volejbal, fotbal, florbal, tenis...a jiné. Na severozápadním okraji města se nachází Letiště Hořovice, které je využíváno pro sportovní i civilní létání. Na zdejším jezdeckém ranči se konají i parkurové závody.

Zvětšit mapu
Pondělí 29.11.
oblačnoden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
Úterý 30.11.
dešť se sněhemden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
Středa 1.12.
oblačno až zataženoden 5 / 9°Cnoc 1 / 5°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load