Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Na kole z Poděbrad přes Sadskou podél Labem do Nymburka a zpět

Spojíme-li trasu z Poděbrad do Sadské s částečným využitím Lhotecké cyklostezky a cyklostezkami podél Labe, získáme nádherný okruh s minimálním převýšením. Přidáme-li koupání či zastávky na dětských hřištích, je o rodinný výlet postaráno. Délku trasy lze za pomoci vlaku regulovat (např. ukončením již v Nymburce).

Od nádraží v Poděbradech (možnost parkování, v centru zámek, Památník krále Jiřího z Poděbrad) pojedeme podél lázeňského parku s kolonádou a vodotrysky do Lázeňské ulice, která nás přivede na Riegrovo náměstí. Odtud budeme pokračovat vlevo Jiráskovou ulicí do sadů. Zde uhneme první ulicí vpravo (Rösslerova), přejedeme silnici a okolo kostela se dostaneme k plavební komoře. Přejedeme Labe a dáme se ihned doprava po cyklostezce 0019 vedoucí po levém břehu řeky. Podjedeme most naproti zámku, projedeme kolem dvou slepých ramen a již za městem podjedeme další most. Za ním uhneme vlevo na cyklotrasu 0124. Projedeme obec Chvalovice, opatrně překonáme hlavní silnici a kolem dřevěné zvoničky stále pokračujeme po cyklotrase.

V Hořátvi u další zvoničky odbočíme po cyklotrase 0124 doleva. Jedeme mezi poli, kolem pramene Výrovka. V Kostelní Lhotě odbočíme doprava na cyklostezku 8240 a po ní pohodlně dorazíme až do Sadské. Pokračujeme po místní silničce k pískovně Jezero (koupání, travnaté pláže), které po cyklotrase 8240 objedeme zprava. Dostaneme se tak až k Labi, proti jehož proudu po cyklotrase 0019 došlapeme do Píst – zde je možné si po červené značce udělat zajížďku k duně Písečný přesyp u Píst (4). Dále pokračujeme po cyklotrase 0019 k železničnímu mostu v Nymburce. Po souběžném mostě přejedeme na druhou stranu řeky Labe a smyčkou se napojíme na Labskou cyklostezku (též 2, EV4), po pravém břehu pokračujeme stále proti proudu řeky.

Kolem centra města (kostel sv. Jiljí, cihlové hradby) a hydroelektrárny (architektonická technická památka) dojedeme zpět do Poděbrad. Chceme-li se vyhnout centru Poděbrad, ve Velkém Zboží odbočíme na cyklotrasu 8193, která nás dovede rovnou k nádraží (zakresleno v mapě). Jinak pokračujeme stále po Labské cyklostezce podél zámku až k plavební komoře a odtud stejnou cestou jako na začátku výletu zpět k nádraží.


Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Sadská

Začátek trasyZačátek trasy: Poděbrady, železniční stanice Konec trasyKonec trasy: Poděbrady, železniční stanice Délka trasyDélka trasy: 35km Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 3h Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká Cílová skupinaCílová skupina: rodiny s dětmi

Čtvrtek 27.1.
smíšené přeháňky sníh s deštěmden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
Pátek 28.1.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load