Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Sukova stezka

Vydejte se ze Sedlčan údolím potoku Mastník k rodnému domu Josefa Suka. Navštívíte i rozhlednu Drahoušek na kopci, z kterého se Josef Suk rád rozhlížel na svůj rodný kraj.

Sedlčany považoval Josef Suk za svůj druhý domov. V hostinci U Zlaté koruny absolvoval v osmi letech své první veřejné vystoupení. V sousední budově se dnes nalézá městské muzeum, kde mají v Sukově síni mimo jiných zajímavostí a památek dokonce vystaveny housličky, na něž Suk jako malý hrál! Skladatelovo jméno nese také jedno sedlčanské náměstí, každoroční pochod, známý hudební festival s bohatou tradicí i zdejší kulturní dům, v jehož foyer visí Sukův bronzový reliéf od Břetislava Bendy a před budovou stojí busta z dílny Václava Bejčka. Větších poct se žádné jiné osobnosti na Sedlčansku nikdy nedostalo - tak moc si tu Suka oblíbili a váží si jej nejen jako skladatele a hudebníka, ale také jako člověka, který se do srdcí svých současníků zapsal i svým charismatem. „Jsem zde opravdu živ, jenom zde jsem tvořil. Cesta z Křečovic do Sedlčan, cesta ze Sedlčan k Svatému Jánu by mohla mnoho vyprávět, jak povstávalo a jak vyrůstalo moje dílo,“ svěřil se virtuos na sklonku svého života.

Popis trasy

Však také onu cestu turisté už ve 30. letech minulého století řádně vyznačili a nazvali Sukovou. Ze Sedlčan vás zavede severně podél potoka Mastníka přes rozhlednu Drahoušek, Paseky a Zhorný do Křečovic, kde stojí Sukův rodný dům.

Podrobnosti

Start   Sedlčany
Start   Křečovice - rodný dům Josefa Suka
Délka 11km
Trasa
SedlčanyPod Osečanyrozhledna DrahoušekKřečovice - rodný dům Josefa Suka

Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Sedlčany

Pátek 28.1.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load