Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Naučná stezka okolím Kácova

Naučná stezka Okolím Kácova se nachází v okrese Benešov je v provozu od roku 2012.

Naučná stezka vznikla díky dobré spolupráci státního podniku Lesy ČR, Základní organizace ČSOP Naučné stezky, městyse Kácov, obce Čestín a Středočeského kraje. Tématicky je zaměřená na přírodu, lesnictví, kulturní a historické  zajímavosti v okolí Kácova. Turisticky velmi oblíbená část Posázaví tak má novou lákavou atrakci.

Celoročně přístupná stezka  měří 12 kilometrů  a má 10 zastavení. Postupně provádí návštěvníky lesním komplexem „Klenek“ okolo Koutského mlýna, dále po žluté turistické značce přes obec Polipsy a strání nad Losinským potokem a poté se vrací zpět do Kácova. Názvy zastavení jsou : Sázava - Lesy - Koutský mlýn - Rybníček -Rozhled Polipsy - Lesnické hospodaření - Losinský potok´- Lesní ekosystémy - Posázavská železnice -Václavíček. 

Výchozí a konečný bod stezky Kácov je znám hlavně milovníkům golfu, ale na své si tady přijdou i příznivci historie. První písemný záznam o městysu pochází z roku 1352 a vztahuje se k založení kostela Narození Panny Marie z roku 1352. Jako městečko je Kácov doložen až z roku 1391. Při delším zastavení můžete navštívit  i interiéry místního zámku postaveného v letech 1727-1733, zříceninu hradu, kostel s farou nebo pivovar či lihovar. Na místním náměstí se můžete vyfotografovat se sochou Madonny a Čtrnácti svatých pomocníků z červeného pískovce.

Zvětšit mapu
Benešov

Kácov

Pátek 28.1.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load