Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Anglický park Na Ostrově

Anglický park na ostrově mezi Labem a labským ramenem, Starým Labem, je největším parkem ve městě, a tak není divu, že je oblíbeným cílem místních i návštěvníků Nymburka.

Ve středočeském Nymburce si na své přijdou hlavně milovníci rostlin a květin. Na levém břehu řeky Labe tady byl v první polovině 20. století založen hezký anglický park s celou řadou vzácných dřevin.

Anglický park na ostrově mezi Labem a labským ramenem, Starým Labem, je největším parkem ve městě, a tak není divu, že je oblíbeným cílem místních i návštěvníků Nymburka. Centrem parku je louka s několika osamělými stromy, nedaleko odsud se pak nachází hezká lipová alej. Cestiček vyzývajících k procházkám je tady nespočet, a kdo bude mít oči otevřené, může při nich pozorovat také místní živočišné obyvatele - motýly, ptáky a při troše štěstí i zajíce nebo srnky.

Parkem prochází cyklostezka s asfaltovým povrchem, oblíbená také inline bruslaři, a navazují na něj Tyršovy sady se zázemím pro letní sporty. Do Nymburka jezdí vlak, a tak se anglickým parkem Na Ostrově můžou pokochat i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu - z železniční stanice jsou to sem přes Labe necelé 2 kilometry pěšky.


Nymburk

Středa 24.11.
oblačnoden 4 / 8°Cnoc -3 / 1°C
Čtvrtek 25.11.
oblačnoden 1 / 5°Cnoc -4 / 0°C
Pátek 26.11.
oblačno až zataženoden 1 / 5°Cnoc -1 / 3°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load