Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Informační středisko CHKO Český kras - Svatý Jan pod Skalou

Ve Svatém Janu pod Skalou, malebné obci v srdci chráněné krajinné oblasti Český kras, ožila budova bývalé barokní fary. Obec zde za podpory Agentury ochrany přírody a krajiny ČR zřídila informační středisko, aby pomohli četným návštěvníkům zorientovat se ve Svatém Janu pod Skalou a jeho blízkém okolí.

Informační středisko je poměrně velké, proto zde mají prostor pro drobnější expozici, která zahrnuje přírodovědecké i jiné artefakty, a čítárnu, kde si lze odpočinout u knihy. V sousedství prostor střediska je konferenční místnost, která občas slouží jako výstavní síň.

Návštěvníci si mohou v informačním středisku zakoupit klasické turistické suvenýry a poradit se s místními pracovníky, kam se zajít podívat, kde se v okolí najíst či jak se chovat v chráněné krajinné oblasti. Kromě výstav fotografií Českého krasu nebo obrazů regionálních umělců se v konferenční místnosti také konají besedy s autory vystavených děl nebo s jinými zajímavými osobnostmi.


Zvětšit mapu
mailSvatý Jan p.Skalou

E-mail:info@svatjyn.cz
Web:www.svatyjan.cz
Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
Pondělí 31.1.
den / °Cnoc / °C
9.10.2021 - 31.5.2022

Výstava fotografií Český kras z ptačí perspektivy

Přestože 50. výročí od založení CHKO Český kras připadá na duben roku 2022, ve Svatém Janu pod Skalou je již od října 2021 k vidění výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška.
Všechny akce
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load