Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Naučná stezka Chlum

Naučná stezka Chlum je dlouhá 7,5 km a klade si za cíl zatraktivnit unikátní lokalitu přírodního parku Chlum, který je chráněn zároveň jako evropsky významná lokalita a je jedním z archeologicky nejzajímavějších území na Mladoboleslavsku. 

Exkluzivně budou úplně poprvé představeny nejnovější archeologické nálezy v čele se zlatými a stříbrnými poklady. Na návštěvníky čeká 10 informačních panelů rozdělených na přírodovědnou a archeologickou část. Součástí každého panelu je i QR kód, který může zájemce přenést do virtuálního prostoru. V něm budou dostupné další doplňující informace, fotografie a obrázky vztahující se k danému tématu. Naučná stezka je doplněna 8 interaktivními prvky pro děti či panoramatem výhledu na krajinné dominanty Mladoboleslavska. Stezku využijí mladší i starší, školní výpravy a především rodiny s dětmi. Kromě herních prvků jsou pro žáky a pedagogy základních škol k dispozici pracovní listy, ve kterých se hravou formou seznámí s nejzajímavějšími přírodními a prehistorickými fenomény tohoto území.

Pracovní listy jsou připravené pro mladší a starší žáky. Děti zde najdou pestrou nabídku aktivit, které se vztahují k informacím na tabulích a díky kterým lépe prozkoumají přírodu Chlumu. Doporučené vybavení: podložka A4, tužka, pastelky, sáček na přírodniny pro starší děti, izolepa a krejčovský metr, pro zvídavé i atlas rostlin a dalekohled. Sešity jsou k dispozici na Informačním centru v Mladé Boleslavi a Dobrovici, v Zahradě Domu dětí a mládeže, v restauraci a hotelu Na Statku v Nepřevázce a dále jsou ke stažení na internetových stránkách ZO ČSOP Klenice http/csopklenice.cz.


Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Mladá Boleslav

Začátek trasyZačátek trasy: Nepřevážka, žel. st. Konec trasyKonec trasy: Nepřevážka, žel. st. Délka trasyDélka trasy: 9 Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 2.45 Obtížnost trasyObtížnost trasy: Střední

Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
Pondělí 31.1.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load