Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Výstava fotografií Český kras z ptačí perspektivy

Přestože 50. výročí od založení CHKO Český kras připadá na duben roku 2022, ve Svatém Janu pod Skalou je již od října 2021 k vidění výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška.

Svatý Jan pod Skalou, Jiří Jiroušek
Pořadatel:Obec Svatý Jan pod Skalou
Místo konání:

Informační středisko CHKO Český kras - Svatý Jan pod Skalou, Zobrazit na mapě

Datum konání:9.10.2021 až 31.5.2022
Vstupné:zdarma
Charakter akce:S DETMII ZDARMA
Typ akce:Kultura
Více informací na:http://www.svatyjan.cz

Podrobný popis:

Jiří Jiroušek je zkušený fotograf, který své snímky pořizuje z motorového paraglidu prostřednictvím plnoformátové digitální zrcadlovky. Jeho fotografie mají okouzlující atmosféru výšek, ranních mlh či slunečních paprsků. Vernisáž výstavy je naplánována na 9. října 2021 od 15:00, samotná výstava a potrvá až do května roku 2022.  Kromě fotografií bude výstava nabízet k nahlédnutí i řadu knižních publikací, na kterých se Jiří Jiroušek jako fotograf podílel. Jsou příkladem zajímavého a atraktivního propojení osvěty a propagace pozoruhodných míst naší krásné země.

Výstava se uskuteční v budově bývalé fary, v Informačním středisku CHKO Český kras – Svatý Jan pod Skalou, které provozuje obec za podpory Svatojánské koleje a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Svatý Jan pod Skalou je velmi lákavým místem pro turisty již od 19. století, kdy tudy byla vyznačena jedna z nejstarších turistických tras – Cesta Vojty Náprstka. Malou vesničku v srdci Českého krasu každoročně vyhledávají desetitisíce návštěvníků.

Výstava je po dobu trvání k vidění v rámci otevírací doby informačního střediska.

NebeskaVystava pozvanka web 2021 10

 
 
load