Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Botanicus

Atmosféra tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly.
Od konce dubna do začátku října každý den (kromě pondělí) se můžete v poklidné atmosféře vesničky Botanicus v Ostré sami, nebo s průvodkyní seznámit s jednotlivými řemesly - dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti; a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.


Kromě ukázek tradičních řemesel si zahřejete své tělo i duši nejen medovinou, kořeněnými víny, ale i zpěvy hudců, tancem a šprýmy kejklíře - toto jen o víkendech. V prodejně si můžete nakoupit přírodní kosmetiku a další výrobky po celý rok.


Výrobky řemeslníků si můžete zakoupit na středověké tržnici. Osvěžit se můžete bylinnými sirupy a hlad vám zaženou keltské palačinky z pohankové mouky. Potom všem si můžete odpočinout v bylinných zahradách, které se rozkládají na ploše 22 ha. Naleznete zde zahradu klášterní, orientální, kuchyňskou, bílou, bylinnou, produkci levandulí i přírodní bludiště a labyrinty. Do Centra řemesel i Bylinných zahrad je zákaz vstupu se psy a také se zde nikde nekouří.

Během sobotních programů můžete kromě sokolníkůdivadel, hudby či kejklířů spatřit i práci řemeslníků. Řadu řemesel si můžete sami vyzkoušet.
Zvětšit mapu
mailOstrá

Ostrá 8, Lysá nad Labem, 289 22

Telefon:+420 325 551 235
E-mail:botanicus@botanicus.cz
Web:http://www.botanicus.cz
Středa 26.1.
oblačno až zataženoden 1 / 5°Cnoc -1 / 3°C
Čtvrtek 27.1.
přeháňkyden 3 / 7°Cnoc -2 / 2°C
Pátek 28.1.
oblačnoden 3 / 7°Cnoc 1 / 5°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load