Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Ankety a kvízy

Jak dobře znáte středočeské zámky? 1. díl

Jak se jmenuje empírová perla nedaleko královské Kutné Hory, za jejímž vznikem stojí český rod Chotků? Pro tento zámek je typické sloupořadí i trojúhelné tympanony.

 

 

 

Čím je ve světě unikátní anglický park u zámku Loučeň nedaleko Nymburka?

 

 

 

Znáte jméno rokokového zámku, který vlastní rod Colloredo-Mannsfeld? Nedaleko zámku se nachází Památník Karla Čapka.

 

 

 

V jakém stavebním slohu byl přestavěn původní gotický hrádek v Brandýse nad Labem? Zámek se stal oblíbeným útočištěm habsburských císařů, vč. Rudolfa II. či Karla I.

 

 

 

Na samé hranici Středočeského kraje byste našli pohádkový zámek knížat z Auerspergu. U zámku se nachází obora se vzácnými bílými jeleny. Znáte jeho jméno?

 

 

 

U kterého středočeského zámku naleznete kapli sv. Anny s hrobkou významného vojevůdce Albrechta z Valdštejna?

 

 

 

Víte, jak se jmenuje a u kterého města leží romantický zámek, jehož posledním majitelem byl sám arcivévoda Ferdinand d‘Este?

 

 

 

Na kterém polabském zámku byste našli unikátní modré pokoje s rokokovými freskami, které svojí podobou připomínají tzv. cibuláče?

 

 

 

V blízkosti zámku Mníšek pod Brdy, při jehož prohlídce se seznámíte se životem šlechty v období První republiky, se nachází významné poutní místo. Znáte jeho jméno?

 

 

 

Na kterém zámku ve středních Čechách působil astronom Tycho Brahe a jeho pobyt dodnes připomíná expozice zdejšího muzea?

 

 

 

Na kterém barokním zámku můžete při prohlídce navštívit byt generála Laudona, který na zámku pobýval během tzv. „bramborové války“ roku 1778?

 

 

 

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load