Turistické oblasti

Procházky po březích řek porostlých lučními květinami nebo v lese, ve stínu vysokých stromů. Celodenní túry, které zpestří zastávky v malebných městech a útulných vesničkách. Vyjížďky na kolech, na nichž si dáte pořádně do těla a které zakončí sladký pocit, jaký vyvolává jen příjemná fyzická aktivita. Ve středních Čechách najdete několik oblastí přímo stvořených k pěším i cyklistickým výletům a každá z nich nabízí jiný druh zážitku.

Berounsko

Kraj rozprostírající se podél řeky Berounky je plný přírodních krás i vzácných památek, z nichž některé patří k nejvýznamnějším nejen ve Středočeském kraji, ale v celé České republice. Na své si tu přijdou příznivci pěší turistiky, cyklisté, vodáci, milovníci historie a obdivovatelé lidové architektury.
Zobrazit

Brdy a Podbrdsko

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představuje území na jihozápadě Středočeského kraje. Brdy jsou svojí trochu utajenou přírodní krásou mnohdy srovnatelné se Šumavou. Samotná střední část Brd, nyní CHKO Brdy, je civilizací téměř nedotčená, protože 90 let sloužila jako vojenský újezd, a byla proto pro veřejnost uzavřená. Území Brd a blízkého Českého krasu je také součástí zakládaného Geoparku Barrandien. V Brdech se nachází několik přírodních parků - největším z nich je Přírodní park Hřebeny.Zobrazit

Český ráj

Pyšnit se názvem, jehož součástí je slovo ráj, je vzácné privilegium. Chráněná krajinná oblast Český ráj si ale své pojmenování rozhodně zaslouží! Kraj, v němž můžete obdivovat překrásnou a rozmanitou přírodu stejně jako starobylé památky a cenné ukázky lidové architektury, vám učaruje jako našim předkům v 19. století, kteří začali oblasti kolem řeky Jizery takto říkat.


Zobrazit

Elbiana

Turistická oblast zvaná Elbiana rozprostírající se mezi Labem a Jizerou je doslova napěchována úžasnými lákadly, které do ní každoročně přitáhnou tisíce nadšených výletníků. Nachází se tu mnoho míst, kde se bude líbit celé rodině – dospělým i dětem. Kouzla přírody, taje zvířecí říše, zábavné a populární atrakce i historické a architektonické skvosty utvářejí ráz oblasti, kterou si nelze nezamilovat!


Zobrazit

Kraj blanických rytířů

Snad žádná z lokalit ve středních Čech není natolik tajuplná jako kraj, v němž se podle legend ukrývá bájné blanické vojsko. Závany minulosti, po léta a přes generace tradované příběhy a legendy, ale také překrásná příroda přitahují návštěvníky z blízka i daleka.
Zobrazit

Kutnohorsko a Kolínsko

Oblast, která byla osídlená již v dávné minulosti, nabízí nevšední a nezapomenutelné zážitky pro každého. Kraj rozprostírající se mezi řekami Labem a Sázavou je plný tajemných příběhů, památek a architektonických i přírodních skvostů.
Zobrazit

Mělnicko - Kokořínsko

Mělnicko a Kokořínsko jsou krajiny protikladů – na jedné straně se od našich dvou největších řek táhnou údolí, ale jen o kousek dál se vypínají kopce a pískovcové skály. Z úrodných svahů porostlých vinnou révou můžete pozorovat hluboké lesy. Po návštěvě strohého středověkého hradu zavítáte do  honosnému zámku.


Zobrazit

Pojizeří a Polabí

Rovinatá krajina nemusí být vůbec nudná, o tom každého přesvědčí turistická oblast Pojizeří a Polabí se svou bohatou nabídkou vyžití. V severovýchodní části Středočeského kraje najdou turisté a výletníci nepřeberné možnosti, jak příjemně strávit svůj volný čas. Pěší turisté si užijí nenáročné výlety v lužních lesích, cyklisté poznají krásy krajiny podél obou řek na cyklotrasách Greenway Jizera a Labská stezka. Na své si přijdou milovníci vodních sportů, vodáci i ti, kteří si říční krajinu raději vychutnají z paluby výletní lodě. Četné pískovny a jezera zase přímo vybízí ke koupání či rybaření. 


Zobrazit

Posázaví

Řeku Sázavu i krajinu kolem ní milují vodáci i turisté. Hojně navštěvovanou lokalitou je Posázaví již od minulého století, kdy se po zdejších cestách procházeli trampové. Není se čemu divit – atraktivitu překrásné přírody ještě umocňuje velké množství vzácných památek.
Zobrazit

Toulava

Kraj s poetickým názvem rozprostírající se na pomezí jižních a středních Čech je nejmladším turistickým regionem České republiky. Je plný pěších i cyklistických stezek a jeho typickým rysem jsou zákoutí zdobená balvany rozmanitých tvarů. Mezi nejoblíbenější oblasti patří například Český Merán.
Zobrazit